If you experience problems, please visit our old version

Old version
20
Spain

Tercera Division, Group 3

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
3
1 CD Laredo 25 18 5 2 55:21 34 59 W
CD Laredo
18.01.20 4 : 1 Wins
SD Textil Escudo
D
CD Cayon
26.01.20 1 : 1 draws
CD Laredo
D
CD Laredo
01.02.20 1 : 1 draws
CD Barquereno
W
UD Samano
08.02.20 1 : 3 Wins
CD Laredo
D
CD Laredo
15.02.20 2 : 2 draws
Rayo Cantabria
2 RS Gimnastica de Torrelavega 25 15 6 4 46:21 25 51 W
CF Vimenor
19.01.20 2 : 3 Wins
RS Gimnastica de Torrelavega
D
RS Gimnastica de Torrelavega
26.01.20 1 : 1 draws
Selaya FC
W
CD Guarnizo
02.02.20 0 : 3 Wins
RS Gimnastica de Torrelavega
W
RS Gimnastica de Torrelavega
09.02.20 4 : 1 Wins
UM Escobedo
D
SD Torina
16.02.20 1 : 1 draws
RS Gimnastica de Torrelavega
3 Rayo Cantabria 25 15 3 7 43:24 19 48 L
SD Atletico Albericia
18.01.20 1 : 0 Lose
Rayo Cantabria
W
Rayo Cantabria
26.01.20 1 : 0 Wins
SD Solares Medio Cudeyo
W
UC Cartes
02.02.20 0 : 3 Wins
Rayo Cantabria
W
Rayo Cantabria
09.02.20 3 : 1 Wins
Tropezon
D
CD Laredo
15.02.20 2 : 2 draws
Rayo Cantabria
4 Tropezon 25 13 6 6 49:30 19 45 W
Tropezon
19.01.20 3 : 1 Wins
CD Cayon
L
CD Barquereno
26.01.20 3 : 2 Lose
Tropezon
W
Tropezon
02.02.20 3 : 0 Wins
UD Samano
L
Rayo Cantabria
09.02.20 3 : 1 Lose
Tropezon
D
Tropezon
16.02.20 1 : 1 draws
SD Atletico Albericia
5 CD Cayon 25 11 9 5 46:21 25 42 L
Tropezon
19.01.20 3 : 1 Lose
CD Cayon
D
CD Cayon
26.01.20 1 : 1 draws
CD Laredo
L
CD Bezana
02.02.20 3 : 2 Lose
CD Cayon
W
CD Cayon
09.02.20 4 : 1 Wins
CF Vimenor
W
Selaya FC
15.02.20 0 : 3 Wins
CD Cayon
6 UM Escobedo 25 12 6 7 41:30 11 42 D
AD Siete Villas
19.01.20 1 : 1 draws
UM Escobedo
L
SD Torina
26.01.20 2 : 1 Lose
UM Escobedo
W
UM Escobedo
01.02.20 2 : 1 Wins
SD Barreda Balompie
L
RS Gimnastica de Torrelavega
09.02.20 4 : 1 Lose
UM Escobedo
D
UM Escobedo
16.02.20 2 : 2 draws
Ribamontan AL Mar CF
7 SD Barreda Balompie 25 12 5 8 30:32 -2 41 W
Selaya FC
19.01.20 0 : 1 Wins
SD Barreda Balompie
W
SD Barreda Balompie
25.01.20 2 : 0 Wins
CD Guarnizo
L
UM Escobedo
01.02.20 2 : 1 Lose
SD Barreda Balompie
W
SD Barreda Balompie
08.02.20 3 : 1 Wins
SD Torina
L
AD Siete Villas
16.02.20 2 : 0 Lose
SD Barreda Balompie
8 CD Bezana 25 12 5 8 35:22 13 41 D
CD Bezana
18.01.20 0 : 0 draws
Ribamontan AL Mar CF
W
SD Textil Escudo
26.01.20 1 : 3 Wins
CD Bezana
W
CD Bezana
02.02.20 3 : 2 Wins
CD Cayon
D
CD Barquereno
09.02.20 0 : 0 draws
CD Bezana
W
CD Bezana
15.02.20 2 : 0 Wins
UD Samano
9 CD Barquereno 25 9 8 8 33:32 1 35 D
UC Cartes
18.01.20 2 : 2 draws
CD Barquereno
W
CD Barquereno
26.01.20 3 : 2 Wins
Tropezon
D
CD Laredo
01.02.20 1 : 1 draws
CD Barquereno
D
CD Barquereno
09.02.20 0 : 0 draws
CD Bezana
L
CF Vimenor
16.02.20 3 : 2 Lose
CD Barquereno
10 AD Siete Villas 25 8 10 7 29:23 6 34 D
AD Siete Villas
19.01.20 1 : 1 draws
UM Escobedo
W
SD Atletico Albericia
25.01.20 0 : 3 Wins
AD Siete Villas
W
AD Siete Villas
02.02.20 2 : 1 Wins
SD Torina
D
SD Solares Medio Cudeyo
08.02.20 0 : 0 draws
AD Siete Villas
W
AD Siete Villas
16.02.20 2 : 0 Wins
SD Barreda Balompie
11 Selaya FC 25 10 3 12 21:32 -11 33 L
Selaya FC
19.01.20 0 : 1 Lose
SD Barreda Balompie
D
RS Gimnastica de Torrelavega
26.01.20 1 : 1 draws
Selaya FC
W
Selaya FC
02.02.20 1 : 0 Wins
Ribamontan AL Mar CF
W
SD Textil Escudo
09.02.20 0 : 1 Wins
Selaya FC
L
Selaya FC
15.02.20 0 : 3 Lose
CD Cayon
12 CD Guarnizo 25 10 2 13 39:41 -2 32 L
CD Guarnizo
19.01.20 0 : 1 Lose
SD Torina
L
SD Barreda Balompie
25.01.20 2 : 0 Lose
CD Guarnizo
L
CD Guarnizo
02.02.20 0 : 3 Lose
RS Gimnastica de Torrelavega
W
Ribamontan AL Mar CF
08.02.20 1 : 2 Wins
CD Guarnizo
D
CD Guarnizo
15.02.20 2 : 2 draws
SD Textil Escudo
13 UD Samano 25 9 1 15 30:48 -18 28 W
SD Solares Medio Cudeyo
18.01.20 2 : 4 Wins
UD Samano
W
UD Samano
25.01.20 3 : 0 Wins
UC Cartes
L
Tropezon
02.02.20 3 : 0 Lose
UD Samano
L
UD Samano
08.02.20 1 : 3 Lose
CD Laredo
L
CD Bezana
15.02.20 2 : 0 Lose
UD Samano
14 SD Torina 25 7 6 12 27:38 -11 27 W
CD Guarnizo
19.01.20 0 : 1 Wins
SD Torina
W
SD Torina
26.01.20 2 : 1 Wins
UM Escobedo
L
AD Siete Villas
02.02.20 2 : 1 Lose
SD Torina
L
SD Barreda Balompie
08.02.20 3 : 1 Lose
SD Torina
D
SD Torina
16.02.20 1 : 1 draws
RS Gimnastica de Torrelavega
15 SD Solares Medio Cudeyo 25 6 8 11 21:33 -12 26 L
SD Solares Medio Cudeyo
18.01.20 2 : 4 Lose
UD Samano
L
Rayo Cantabria
26.01.20 1 : 0 Lose
SD Solares Medio Cudeyo
D
SD Solares Medio Cudeyo
01.02.20 1 : 1 draws
SD Atletico Albericia
D
SD Solares Medio Cudeyo
08.02.20 0 : 0 draws
AD Siete Villas
W
UC Cartes
15.02.20 0 : 1 Wins
SD Solares Medio Cudeyo
16 Ribamontan AL Mar CF 25 6 6 13 24:46 -22 24 D
CD Bezana
18.01.20 0 : 0 draws
Ribamontan AL Mar CF
W
Ribamontan AL Mar CF
25.01.20 2 : 1 Wins
CF Vimenor
L
Selaya FC
02.02.20 1 : 0 Lose
Ribamontan AL Mar CF
L
Ribamontan AL Mar CF
08.02.20 1 : 2 Lose
CD Guarnizo
D
UM Escobedo
16.02.20 2 : 2 draws
Ribamontan AL Mar CF
17 SD Textil Escudo 25 7 3 15 28:41 -13 24 L
CD Laredo
18.01.20 4 : 1 Lose
SD Textil Escudo
L
SD Textil Escudo
26.01.20 1 : 3 Lose
CD Bezana
W
CF Vimenor
02.02.20 1 : 2 Wins
SD Textil Escudo
L
SD Textil Escudo
09.02.20 0 : 1 Lose
Selaya FC
D
CD Guarnizo
15.02.20 2 : 2 draws
SD Textil Escudo
18 SD Atletico Albericia 25 6 6 13 31:46 -15 24 W
SD Atletico Albericia
18.01.20 1 : 0 Wins
Rayo Cantabria
L
SD Atletico Albericia
25.01.20 0 : 3 Lose
AD Siete Villas
D
SD Solares Medio Cudeyo
01.02.20 1 : 1 draws
SD Atletico Albericia
W
SD Atletico Albericia
08.02.20 1 : 0 Wins
UC Cartes
D
Tropezon
16.02.20 1 : 1 draws
SD Atletico Albericia
19 CF Vimenor 25 6 5 14 29:48 -19 23 L
CF Vimenor
19.01.20 2 : 3 Lose
RS Gimnastica de Torrelavega
L
Ribamontan AL Mar CF
25.01.20 2 : 1 Lose
CF Vimenor
L
CF Vimenor
02.02.20 1 : 2 Lose
SD Textil Escudo
L
CD Cayon
09.02.20 4 : 1 Lose
CF Vimenor
W
CF Vimenor
16.02.20 3 : 2 Wins
CD Barquereno
20 UC Cartes 25 4 5 16 19:47 -28 17 D
UC Cartes
18.01.20 2 : 2 draws
CD Barquereno
L
UD Samano
25.01.20 3 : 0 Lose
UC Cartes
L
UC Cartes
02.02.20 0 : 3 Lose
Rayo Cantabria
L
SD Atletico Albericia
08.02.20 1 : 0 Lose
UC Cartes
L
UC Cartes
15.02.20 0 : 1 Lose
SD Solares Medio Cudeyo
Playoffs
Promotion Playoffs
Relegation
Show more

Show more

Tercera Division, Group 3 tournament held by Spain. Tournament registrants: 20 participants. Today teams closest to gold medals in league are as follows:
CD Laredo - 59 points, 18 wins, 2 losses, 5 draws.
RS Gimnastica de Torrelavega - 51 points, 15 triumphs, 4 lost matches, 6 draws.
Rayo Cantabria - 48 points, 15 won matches, 7 lost matches, 3 draws.

On 777score.com.br portal you can get football schedule and Tercera Division, Group 3 (Spain) live matches.

Schedule of interesting games - Tercera Division, Group 3 (Spain):
Ribamontan AL Mar CF - SD Torina (22.02.2020 10:15)
CD Barquereno - Selaya FC (22.02.2020 10:30)
UD Samano - CF Vimenor (22.02.2020 10:30)

Follow Tercera Division, Group 3 (Spain) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.com.br.